Methuselah Foundation, Vitalik Buterin’in bağışladığı Dogelon Mars (ELON) tokenlarının uzun vadeli değerini maksimum düzeye çıkarabilmek için kullanacağını açıkladı. 

Geçtiğimiz günlerde Vitalik Buterin, 336 milyon dolar değerinde dogelon mars token aldı. Daha sonra 432 trilyonluk tokenı insan ömrünü uzatabilmek için çalışmalar yürüten yardım derneğine bağışladı. Kurumun yaptığı basın açıklamasında ise 1 yıl boyunca ELON satılmayacağı açıklandı. Bu tarihten sonra yapılacak satışların “bir yandan derneğin hedefine ulaşmasına katkıda bulunması; bir yandan da ELON’un değerini muhafaza etmek için” olacağı belirtildi.

Dernek CEO’su David Gobel, kararlarını şu şekilde açıkladı; “İnsan yaşamını uzatma misyonumuz, uzun vadeli bir vizyon gerektirmektedir. Bu sebeple kısa vadeli ödüllerle ilgilenmiyoruz. Sahip olduğumuz Dogelon Mars tokenlarını da farklı bir şekilde değerlendireceğiz” dedi. Birçok kişi, dogelon tokenı çok spekülatif bir yatırım olduğunu ancak dogelon mars topluluğunun hızlı bir şekilde büyüdüğünü belirtti.

Vitalik Buterin’in token bağışladığı kurumlar arasında; Hindistan’da Covid-19 ile mücadele kapsamında kuruluşlar, Methuselah Foundation, Givewell, Gitcoin Community, MIRI ve Charter Cities Institute yer almaktadır.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish