Walmart, kripto para konusunda tecrübe sahibi yönetici arayışında. Dün akşam saatlerinde şirket, Linkedin’e ilan verdi.

Kripto para endüstrisi giderek daha çok dünyaya hakim olması, satış konusunda etkinliklerini kaybetmek istemeyen dev şirketleri kripto para konusunda bilgi ve tecrübe sahibi yönetici arayışına yönlendirdi.

Bu şirketlerin arasına en son olarak Amerikan perakende devi Walmart katıldı. Şirketin yayımladığı iş ilanında “dijital ve kripto para alanında ürün yöneticisi pozisyonunu dolduracak vizyoner lider” arandığı belirtildi:

Seçilecek kişi, dijital para stratejisinin belirlenmesinden sorumlu olacak ve ürünler için yol haritasını da belirleyecektir. Dijital ve kripto paralar gibi, blok zincir ve ona bağlı teknolojilerde; uzman olan kişinin aynı zamanda şirketin kapasitesini gözönünde bulunduracak. Buna uygun bir şekilde gelecek planı yapacak. Ayrıca kripto bağlantılı yatırımlar ve kurulacak ortaklıklar da bu kişinin sorumluluğunda olacak.

Son olarak geçtiğimiz ay, e-ticaret ve teknoloji devi Amazon; büyük bir adım atarak web sitesinde dijital para ve blok zincir ürün yöneticisi arandığını ilan etmişti. İki şirket perakende ürün konusunda birbirlerinin büyük rakipleri konumunda oldukları için; Walmart da, Amazon’un ardından bu ilanı paylaşması dikkat çekti.

Bizi Telegram’dan Takip Etti!

tr_TRTurkish