Dünyanın en zengin insanları arasında yer alan Warren Buffett, ABD medyasından CNBC’nin sorularını cevapladı. Japonya’dan katıldığı canlı yayında birçok soruyu yanıtlayan Buffett, Japonya’da çok önemli yatırım fırsatlarının olduğunu dile getirdi.

“Bitcoin bir kumar token’idır”

CNBC sunucusu Becky Quick’in sorularını yanıtlayan Buffett, “Lale Çılgınlığı”nın 3 yıl sürdüğü ancak kripto para alımlarını sürekli olarak devam ettiği sorusuna şu yanıtı verdi:

“İnsanlar her zaman kolay para kazanmak ister. Amerika’da herkes birbirine ne kadar para kazandığını anlatıyor. Bu işe katılma isteği bir içgüdü gibi… Bunu herkes istiyor. Mesela Bitcoin gibi bir şey var. Hiçbir somut değeri yok. Bir kumar token’ı ama insanlar hala onu istiyor. Hala rulet masasında oynamak istiyorlar. Bu konuda ne denebilir ki… Kumar oynama içgüdüsü biterse Bitcoin ve diğer kripto paraların alımları da biter. Hayatım boyunca insanların aptalca şeyler yaptığını gördüm. İnsanlar bir gün sonra daha fazla paraya sahip olacakları fikrini seviyor”

“Çin ve ABD süper güç olacaklar”

Son zamanlarda Çin ve ABD arasında yaşanan Tayvan merkezli gerilim de sorulan Buffett şu ifadelere yer verdi:

“Çin ve ABD süper güç olacaklar. Birbirleriyle mücadele etmeleri normal. Etmeliler de… Dünya tehlikeli bir yer”

“Yapay zekadan korkuyorum”

Son dönemin trend furyası yapay zeka hakkında da açıklamada bulunan Buffett, “Gidebileceği yeri bilmiyorum. Tam anlamıyla anlamıyorum da… Büyük bir teknolojik gelişme söz konusu ancak nerelere kadar uzanabilir, bu beni endişelendiriyor. Ne kadar faydalı olur onu da bilemiyorum” dedi.

Bizleri WebsitemizdenInstagramFacebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://t.me/kriptoblogu telegram kanalımıza abone olmayı unutmayın.

tr_TRTurkish