Popüler teknoloji şirketi olan Amazon, Cronos Labs, DeFi, SocialFi, GameFi ve altyapı uygulamalarını geliştirmek amacıyla Amazon Web Services (AWS) ile iş birliği yaptığını duyurdu.

Amazon‘un bulut bilişim platformu olan Amazon Web Services (AWS), DeFi, GameFi, SocialFive altyapı uygulamaları geliştirmek üzere Cronos Accelerator Program aracılığıyla Web3 girişimlerinin ölçeklenmesini ve büyümesini desteklemek için Cronos Labs ile birlikte çalıştığını duyurdu.

Cronos Labs‘ın 25 Nisan tarihli bir blog gönderisinde, Cronos Accelerator Program ile Web3 startup’larının ölçeklenmesini ve büyümesini desteklemek için Amazon Web Services ile işbirliği yaptığı yazıyor. Cronos Labs, startup’ların ve erken aşama girişimcilerin bulutta başarılı olmalarına yardımcı olmak için tasarlanmış bir Amazon Web Services, Inc (AWS) programı olan AWS Activate’den yararlanacağını duyurdu. AWS ise bir LinkedIn gönderisi paylaşarak yeni işbirliğini duyurdu.

Program, geliştiricilerin Cronos ekosistemi ile birlikte DeFi, GameFi, SocialFi ve altyapı çalışmalarını hedefleyen yeni nesil Web3 uygulamaları oluşturmalarını desteklemeyi hedefliyor. 

Amazon ve Google rekabeti

Teknoloji sektöründe isim yapmış şirketlerinden olan Amazon ve Google, bulut bilişim alanında güçlü bir rekabet içerisinde yer alıyor. Amazon, şu an bulut bilişim platformu AWS ile pazarda zirveye oynuyor ve büyük bir müşteri tabanları da var.

Google ise Google Cloud Platform’a yer vererek bulut bilişim pazarına giriş yaptı. Google Cloud Platform, yapay zeka gibi alanlarda iyi bir teknolojik altyapıya sahip ve Google’ın büyük veri işleme teknolojileri de burada kullanılabiliyor.

Her iki şirket de bulut bilişim ve yapay zeka teknolojileri gibi alanlarda büyük yatırımlar sağlıyor. ve rekabet bi hayli fazla.

Google Cloud, 25 Nisan tarihli bir tweet’inde Web3 girişimlerine yönelik destek programını genişlettiğini duyurmuştu. Bu genişleme ile birlikte Google for Startups Cloud Program girişimi, Web3 sektöründeki geliştiricilere de destek sunuyordu. Ayrıca, bu adım, Google Cloud’un Web3 sektöründeki yenilikleri ve girişimleri destekleme konusundaki kararlılığına da işaret ediyor.

Bizleri WebsitemizdenInstagramFacebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://t.me/kriptoblogu telegram kanalımıza abone olmayı unutmayın.

tr_TRTurkish