ABD’nin en büyük bankalarından biri olan Wells Fargo; varlık yönetimi müşterilerine kripto para yatırımları sunmaya başladı.

Bilindiği üzere ABD’nin en büyük bankalarından biri olan Wells Fargo Investment Institute’nun kripto para yatırımına yönelik çalışmalara başladığı biliniyordu. Ve bu şirket sözcüsünün yaptığı açıklama ile haber doğrulandı.

Geçtiğimiz günlerde dünyaca ünlü yatırım bankası Goldman Sachs; kurumsal yatırımcıların kripto paralara olan ilgisinin gün geçtikçe arttığını görüyoruz demişti. Sachs, mayıs ayında da Bitcoin’in yatırım yapılabilir bir varlık haline geldiğini ve müşterilerin onu yeni bir varlık sınıfı olarak ele aldığını söyledi. 

JPMorgan yatırım bakası müdürü de; müşterilerinin kripto para birimini bir varlık olarak gördüğünü ve ona yatırım yapmak istediğini söyledi.

Morgan Stanley, Goldman Sachs, Citigroup ve JPMorgan dahil olmak üzere birçok banka; müşterilerine kripto yatırımı teklif etmeye başladı. En azından kripto para yatırımı sunma sürecinde oldukları biliniyor. Bank Of America da bir kripto araştırma ekibi kurdu.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish