Morgan Creek Digital’ın kurucularından Jason Williams, son zamanlarda birçok bankanın yüklü miktarlarda Bitcoin aldığını düşünüyor.  JPMorgan Chase, Goldman Sachs gibi büyük bankalar şimdiye kadar Bitcoin ile ilgili birbirinden farklı açıklamalarda bulundular. Bankalar ara sıra Bitcoin ve diğer kripto paraları destekleyici ifadeler kullansalar da Bitcoin’e karşı kesin bir tavır sergilemiş değiller.  Williams; bankaların Bitcoin’e karşı takındıkları tavrın nedensiz olmadığını düşünüyor. Williams’ın görüşlerine göre bankalar Bitcoin’e karşı bilinçli olarak belirsiz bir tavır sergiliyorlar.

Bitcoin Birikimi Yapıyorlar

Jason Williams geçen günlerde sosyal medya hesabı üzerinden bir gönderi paylaştı ve bankaların Bitcoin’le olan ilişkisini yorumladı.

Williams Twitter üzerinden paylaştığı bu gönderisinde şu anda çoğu yüklü miktarlarda Bitcoin biriktirmeye başladıklarını, en uygun Bitcoin’i almaya devam edebilmek için de BTC hakkında herhangi bir açıklama yapmadıklarını ön görüyor. Çünkü bankaların Bitcon’i destekleyici söylemlerde bulunması BTC fiyatının hızla yükselmesine neden olabilir. Tahminlerine göre bankalar Bitcoin hakkında net konuşmaya başladıkları zaman Bitcoin’in fiyatı uçuşa geçmiş olacak.

Leave a comment

tr_TRTurkish