Worldcoin Heyecanı Uzun Sürmeyecek Mi?

Son zamanlarda kripto dünyasının içerisinde üst sıralarda bulunan Worldcoin, kullanıcı çekme konusunda bazı sorunlar yaşıyor.

Bildiğimiz üzere Worldcoin, 24 Temmuz’da piyasaya sürülmüştü. Kullanıcıların bazı ülkelerde iris taraması yapmalarına imkân tanıyan proje, kullanıcı çekme konusunda bazı sorunlar yaşıyor.

Bildiğimiz üzere proje, piyasada yer almadan önce 2 milyon civarında ön kayıt almıştı. Üstelik Worldcoin, piyasaya sürüldüğü ilk gün büyük bir ilgi ile karşılaşsa da 24 saat içerisinde popülaritesini kaybetti.  

Worldcoin, ilk günkü ilgiyi sürdüremedi

Habere göre, Hong Kong’da belirlenen üç konumun her biri ilk gün yaklaşık 200 kayıt aldı. Bununla birlikte Hong Kong, lansmana dahil olan 20 ülke arasında en yüksek kayıt sayısına ulaştı. Şehirde Orb adı verilen ve kullanıcıların gözbebeklerinin taranarak kendilerine bir World ID sunulduğu üç nokta belirlendi.

İlginizi çekebilir: Worldcoin’in “İris Tarama” İşlemine Yoğun Talep Geldi

Ayrıca Worldcoin’e olan ilgi ve alaka, lansman öncesi eve sonrası olarak ikiye ayrılmış durumda. Piyasada yer almadan önce büyük ilgi gören proje, lansman sonrası bir düşüş ile karşı karşıya kaldı. Böylelikle bir MIT raporu, projenin arkasında yer alan geliştiricilerin, özellikle veri yasalarının pek güçlü olmadığı gelişmekte olan ülkelerde, nakit yardımları ve daha fazlasını kullanarak ilk milyonu çektiğini öne sürdüğü için, ilk katılımların da tartışmalı olduğu bildirdi.

Sonuç olarak mevcut proje, Vitalik Buterin ve Jack Dorsey de dahil olmak üzere kripto topluluğundaki pek çok ismin dikkatini çekmeyi başardı. Üstelik Buterin, Worldcoin ile ilgili bazı riskleri de kamuoyuna duyurdu.

Vitalik Buterin
, Worldcoin’in  erişilebilirlik, gizlilik, merkezileştirme ve güvenlik sorunlarına değindi.

Bizleri WebsitemizdenInstagramFacebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://t.me/kriptoblogu telegram kanalımıza abone olmayı unutmayın

tr_TRTurkish