Wormhole saldırısı şu ana kadar yapılan en büyük DeFi saldırılarından biri olabilir.

Solana ile diğer merkeziyetsiz finans (DeFi) ağları arasında köprü olarak işlev gören Wormhole protokolü hacklendi. Saldırgan 324 milyon doların üstünde Ethereum çaldı.

Wormhole Twitter üzerinden yaptığı açıklamada olası bir güvenlik istismarı durumunun araştırıldığını ve platformun bakım için kapatıldığını belirtti. Elde edilen bilgileri hakkında twitter üzerinden güncelleyeceklerini ekledi. Wormhole’un internet sitesinde ise ziyaretçileri kullanım dışı uyarısı karşılıyor. 

Yapılan ilk açıklama 80 bin ETH çalındığı belirtilmişti ancak daha sonra miktarın 93 bin ETH’in üzerinde olduğu anlaşıldı. Wormhole’un twitter üzerinden yaptığı son açıklamaya göre ise kayıp 120 bin ETH. Ayrıca wETH’nin ETH ile 1:1 oranında desteklenmesini sağlamak adına ETH eklemesi yapılacağı ifade edildi. Ağın kısa bir sürede işleyişine dönmesi için çalışılıyor.

Bu saldırı DeFi protokolleri arasında bugüne kadar gerçekleşen en büyük ikinci hack olayı. İlki ise Ağustos 2021’de Poly Network’e yapılandı. O sırada ise 600 milyon dolarlık kripto para ele geçirilmişti.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish