Amerika’daki bir grup XRP yatırımcısı, Ripple aleyhine öne sürülen argümanlara karşı çıkmak için mahkemeye başvuruda bulundu.

Ripple bu başvuruların kabul edilmesi gerektiğini, SEC avukatları ise reddedilmesi gerektiğini savunuyor. Ripple yatırımcıların katılımına destekliyor ve XRP yatırımcılarının SEC’nin açtığı dava yüzünden 15 milyar dolar kayıp yaşadıklarını vurguluyor. Bu nedenle davada kısmi de olsa yer alması gerektiğini düşünüyor.

SEC ise 3 Mayıs’ta Hakim Sarah Netburn tarafından gerçekleştirilecek mahkemeye mektup gönderdi. Mektupta XRP’nin bir yatırım sözleşmesi olduğuna ve insanların XRP’ye spekülatif amaçlarla yatırım yaptığına yer verildi.

Bu davanın sonucu XRP sahiplerini doğrudan etkileyecek. Bu sebeple yatırımcılar, SEC’in yatırımcılarının çıkarlarını koruyamayacağını ve bu sebeple mahkemede seslerini duyurmak istediklerini vurguluyor. Ripple avukatları,  yatırımcılarının davaya dahil edilmesini desteklerken SEC, katılım başvurusunun reddini istiyor. Çünkü yatırımcıların davaya katılmasının davayı hem uzatacağını hem daha karmaşık hale getireceğini düşünüyor. Hakim Netburn ise gönderilen mektuplar hakkında henüz bir karara varmadı.

tr_TRTurkish