Fransız şirket Ubisoft, Assasin’s Creed gibi çok sayıda popüler oyun geliştiricisi bir şirkettir. Şirtket oyun içinde kullanılabilecek NFT’lerin yer alacağını ve XTZ Token kullanılacağı Ubisoft Quartz platformunu duyurdu.

Bu NFT’ler “Digits” olarak adlandırılıyor ve oyun içi araç, silah ve ekipman şeklinde olacağı belirtiliyor. NFT’ler, ilk etapta Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint oyununda kullanılacağı belirtildi. 

NFT’lerin bir silah, miğfer ve pantolondan oluşan ilk 3 sürümü, sırasıyla 9, 12 ve 15 Aralık’ta ücretsiz olacak. Ancak sayıları sınırlı olacak. Diğer ürünler ise 2022’nin başında yayınlanacak. NFT’leri alabilmek için Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint oyununu; Ubisoft Connect PC platformunda oynuyor. Oyunda en az 5. seviyeye ulaşmak ve geçerli ülkelerde ikamet etmek gibi koşullar var. Ancak Türkiye şu an için geçerli ülkeler arasında değil.

Ubisoft Quartz platformunun NFT’leri, Tezos blokzincirine dayalı olacak. Ubisoft ve Tezos arasındaki bu iş birliği de Tezos’un koinini XTZ’nin fiyatına yansıdı. XTZ Token , 4 dolardan 5.55 dolara yükselerek yaklaşık yüzde 40 oranında değer kazandı. Piyasa değeriyle en büyük 40. kripto paradır. 

NFT (Non-fungible Token) Nedir?

Non-fungible token kısaca NFT aslında özel bir kriptografik token türüdür. NFT’lerin eşsiz olmaları hızlı bir şekilde popüler olmalarını sağladı. Şöyle ki tablolar veya heykeller, geleneksel sanat eserleri değerlidir. Çünkü türünün tek örneği oldukları için eşsizdirler. Günümüzde geleneksel sanatın yanı sıra bilgisayarlar ve tabletler ile hazırlanan dijital sanat eserleri de çok önem kazanmıştır. Bu tasarımları tokenlaştırarak blokzincirine inşa etmek dijital çağın galerisine sunmaktır. Yazının devamını okumak için tıklayınız…

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish