Yapay zeka, teknoloji şirketleri için ne anlam ifade ediyor?

Yapay zeka, teknoloji firmaları arasında aktif bir şekilde yer almaya devam ediyor.

Son zamanlarda yapılan araştırmalara göre ise bu teknoloji, şirketlerin dilinden düşmüyor.

Yapay zeka teknolojilerinin kullanımı, son zamanlarda büyük ölçüde artmış durumda. Teknoloji şirketleri başta olmak üzere, birçok firma bir süredir yapay zekanın avantajlarından faydalanmaya devam ediyor. 

Birçok şirket, kazanç raporu açıklamalarında yapay zekâ konusunda bazı açıklamalarda bulunuyor.

Yayınlanan habere göre büyük teknoloji şirketlerinin, kazanç raporu açıklamalarında yapay zekayı dile getirme oranları, bir önceki döneme göre epey arttı.

Yapay zeka benimsemeleri, üst seviyede

Yapay zekâ ile ilgili konularda üst sıralarda yer alan şirketler arasında Intel, Microsoft ve Meta gibi şirketler yer alıyor. Bunula birlikte, IBM, Omnicom, ServiceNow, Moody’s gibi şirketlerin de yapay zekayı sıkça kullanmaya başladılar.

Edinilen bilgiye göre Intel, önceki dönemlere göre yapay zekayı kullanma oranını büyük ölçüde artırdı. Alphabet şirketi ise, kazanç rapor açıklamalarında yapay zekâ teknolojisinden sıkça bahsederken, Microsoft’un Alphabet şirketine göre biraz daha az yapay zekadan bahsettiğini ve kullandığı bilgisi hakim.

İlginizi çekebilir: Worldcoin Heyecanı Uzun Sürmeyecek Mi?

Üstelik yapay zekanın, firmaların dilinden düşmemesi de sektörün bu teknolojiye olan eğilimi ile doğrusal oranda ilerliyor. Bildiğimiz üzere Google, Microsoft ve OpenAI 26 Temmuz tarihinde yapay zeka’nın gelişimini düzenlemek gayesiyle ‘’Frontier Model Forum’’’u kurdu. 

Ek olarak, Google, Microsoft ve OpenAI, Meta’nın da destekleriyle ABD , yapay zekâ geliştirmelerini açık ve güvenli bir şekilde gerçekleştireceklerine dair söz verdi.

Bizleri WebsitemizdenInstagramFacebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://t.me/kriptoblogu telegram kanalımıza abone olmayı unutmayın

tr_TRTurkish