Amerikalı milyarder Paul Tudor Jones, CNBC ile yaptığı röportajda portföyünün %5’ini Bitcoin ’e ayırdığını söyledi. Ayrıca altına, nakite ve diğer emtialara her biri %5 olacak şekilde yatırım yaptığını açıkladı.

Paul Tudor Jones, Bitcoin’i matematiğe benzettiğini söyledi. Bu nedenle güvenilir, tutarlı, dürüst bir varlık olduğunu belirtti. Jones, geçtiğimiz mayıs ayında enflasyondan korunmak için Bitcoin aldığını da açıklamıştı. Jones, “İki ile iki her zaman dört eder” diyerek matematiğin tutarlılığı ve kesinliği üzerinden Bitcoin’e olan güveninin altını çizdi. Milyarder yatırımcı, ”Bitcoin; güvenilir, tutarlı, dürüst ve %100 kesin olan bir varlıktır. Ben de Bu tarz yatırım yapmayı seviyorum.” dedi.

Ayrıca çarşamba günü düzenlenen Fed toplantısı hakkında konuşan Jones; söz konusu ekonomik atmosferde sadece Bitcoin’e yatırım yaparken kesinlik duygusu içinde yatırım yapabildiğini ve bu yüzden ilgisini çektiğini açıkladı. Jones, şu anda ne gibi bir portföy stratejisi izlenebileceği ile ilgili sorulara şu açıklamayı yaptı:

“Kesin olarak bildiğim tek bir şey var; Portföyümün %5’ini altında, %5’ini Bitcoin’de, %5’ini nakitte, %5’ini emtialarda tutmak istiyorum. Kalan %80’lik kısımla ne yapacağımı bilmiyorum. Fed’in ne yapacağını bekleyip görmek istiyorum çünkü ne yaparlarsa, etkisi büyük olacak.”

Bizi Telegram’dan Takip Edin

tr_TRTurkish