ABD yönetim firması Invesco, Bitcoin vadelilerine ve onlara bağlı diğer varlıklara yatırım yapan ETF için Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) onay talebinde bulundu. Ayrıca Invesco, ETF’nin direkt olarak Bitcoin’e yatırım yapmayacağını da açıkladı.

Bitcoin’e direkt ya da dolaylı yoldan yatırım yapmak isteyen kurumsal şirketlere Invesco katıldı. Şirket, Bitcoin vadelilerine ve ona bağlı diğer varlıklara yatırım yatı. Borsa yatırım fonu (ETF) için SEC’ye resmen başvuru yaptı. Açıklama da ETF’in direkt olarak Bitcoin’e yatırım yapmayacak ama Bitcoin vadelilerinin yanında bazen; ABD dışında kabul edilmiş; Bitcoin ETF’leri ve Grayscale Bitcoin Trust gibi yatırım araçlarının da olduğu birçok ürüne yatırımın açık olacağı belirtildi.

Yakın zamanda SEC başkanı olarak Gary Gensler’in başkan olması; kripto para topluluğunda büyük bir sevince sebep oldu. Çünkü  blokzincir teknolojisine ve kripto paralara olan olumlu bakış açısına sahip. Bu nedenle ETF kabul ihtimalini artacağı düşünülmüştü. Fakat geçen zaman içinde geçtikçe beklentiler gerçekleşmedi. Bu nedenle uzmanlar 2021’de hatta 2022 yılının başına kadar ABD’de herhangi bir ETF kabulü beklemiyor.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish