TRON kurucu ve CEO’su Justin Sun yaptığı açıklamada TRON dünyasına “SUN” adında yeni bir DeFi koin’i ekleneceğini söyledi. Madenciliği Eylül ayının 2’sinde başlatılacak olan kripto para, resmi olarak 16 Eylül Pazar günü faaliyete geçirilecek. 

Yapılan resmî açıklamada Sun’ın “Tron ağında Bitcoin” olarak tasarlandığını söyleyerek; “SUN, risk sermayesi yatırımı ekip için pre-mine veya rezerv içermiyor. Proje, açık kaynaklı akıllı sözleşmeler aracılığıyla topluluk tarafından işletilecek. Satoshi Nakamoto’nun savunduğu adem-i merkeziyetçilik ruhunu saygıyla karşılarken SUN’u büyük bir sosyal deneye dönüştürmek istiyoruz.” denildi.

SUN arzı toplamda 19 milyon 900 bin 730 olarak belirlendi.  TRON blok zincirinde çalışacak SUN ile kullanıcılar, akıllı sözleşmede TRX stake ederek SUN ödülü alacaklar. İlk olarak standart madencilik dönemine oranla yüzde 10 daha fazla SUN token’ı verilecek. Bunun dışında, normal madencilik döneminde TRX, BTT, JST, WIN, USDT ve USDC benzeri TRON ekosisteminde yer alan koinlerin de ekleneceği söylendi.

Leave a comment

tr_TRTurkish