Bitcoin (BTC), tüm zamanların en yüksek değerine ulaşarak 35 bin doların üzerine çıktı! Geçtiğimiz yıl %300 değer kazanan Bitcoin, 2021’in ilk günlerinde %20 artış yaşadı.

2 Ocak Cumartesi günü 34 bin doların üzerinde seyrederken 34.792 dolar seviyelerine çıkarak rekor tazeleyen Bitcoin, 6 Ocak Çarşamba günü 35.842 dolar ile rekorunu tazelemiş oldu. Bu yaşanan artışla beraber Bitcoin’in piyasa değerin 650 milyar doları, yerli borsalardaki fiyatı ise 255 bin lirayı geçti. AssetDash tarafından yapılan bir araştırmaya göre Bitcoin’in piyasa hacmi Alibaba Group’u solladı. Apple, Amazon, Tesla gibi şirketlerinde henüz arkasında yer alıyor.

ABD merkezli yatırım bankası JPMorgan Chase analistleri tarafından yapılan açıklamada Bitcoin’in 146 bin doları görebileceği yönünde. Yaşanan bu artış sebebiyle vadeli işlem piyasasında 24 saat içerisinde 550 milyon dolar tasfiye olduğu görüldü.

SkyBridge Capital Kurucusu ve Yönetici Ortağı Anthony Scaramucci yükseliş hakkında, “Bitcoin’in altından daha iyi bir araç olduğu artık gözler önüne serildi. Ayrıca net bir şekilde boğa piyasası var ama şahsi fikrim Bitcoin’nin 2017’deki gibi %30-40’lık düşüş olmayacağı yönünde. Çünkü piyasaların büyük alıcılarla birlikte olgunlaştığı aşikar.” yorumunda bulundu. 

Axi Baş Küresel Piyasalar Stratejisti Stephen Innes ise bu yükselişi yeniçağın blockchain teknolojisini kabul etmesiyle alakalı ve Bitcoin de buna göbekten bağlı ifadesini kullandı.

tr_TRTurkish