Pandemi sürecinde seyahatlerin kısıtlanması sonucu gayrimenkul yatırımını uzaktan yapmayı tercih eden uluslararası yatırımcılar, kripto parayla ödemeyi tercih etti.

Türk gayrimenkul firması; Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Ripple (XPR) başta olmak üzere, dijital paraların tümüne ödeme desteği sunmaya başladığını açıkladı.

Overseas Gayrimenkul A.Ş.’ ye ait Antalya Homes, ekonomik dalgalanmadan etkilenmeden kripto parayla ödeme yapılarak, güvenli bir şekilde ev satın alınabileceğini belirtiyor. Ayrıca; kripto ekosistemindeki dalgalı kurdan etkilenmemek için büyük oranlı işlemlerden uzak durduklarını dile getiren yetkililer, mevcut durumdaki bu engeli ortadan kaldırabilmek için ödeme çözümü platformu Utrust ile güçlerini birleştirdiklerini vurguladılar. Bu ortaklık sayesinde Bitcoin başta olmak üzere kripto paralarla gayrimenkul alım -satımına imkân sunan emlak firması, dalgalanan kurlardan etkilenmeden ödeme yapılabilmesini mümkün kılıyor.

Pandemi Süreci Adaptasyonu Hızlandırdı

Overseas Gayrimenkul A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Bayram Tekçe; 2018 yılından itibaren emlak sektöründe kripto parayla ödeme alarak satış yaptıklarını ve para transferlerini karekod okutarak gerçekleştirildiğini açıkladı.

Tekçe konu ile ilgili olarak; “Rusya, Çin ve İran gibi ülkelerdeki gayrimenkul yatırımcılarının daha çok kripto para tercih ettiğini görüyoruz” dedi.

Leave a comment

tr_TRTurkish