Gizlilik odaklı kripto para şirketi Zcoin, Eylül ayında gerçekleşecek yarılanmadan sonra projenin uygulayacağı yeni blok ödülü dağılımına dair açıklamada bulundu. Hazırlanan yeni plan ile blok ödüllerinin %15’i yeni gizlilik protokollerinin araştırılması, cüzdan geliştirme dahil ağ altyapısı ve temel geliştirme fonu için ayrılacak.

Eylül ayındaki gerçekleşecek yarılanmadan sonra Zcoin’in blok ödülü blok başına 12,5 XZC olacak. Bu ödülün %50’si madencilere, yüzde 35’i Znode’lara, kalan yüzde 15’i ise Zcoin’in Geliştirme Fonu’na ayrılacak.

Şirket iki yıl sonra gelişime yönelik ayırdığı fonlar üzerinde ”ihtiyaçlarını ve miktarını değerlendirmek” için inceleme yapacak. Konuyla ilgili ilk değerlendirmeler ise yarılanmadan 18 ay sonra başlayacak.

Şu anda 25 XZC’lik blok ödülünün sadece %6’sı Geliştirme Fonu’na, %8’i 8’i kurucu ve ilk yatırımcılara, %30’u Znode’lara ve 56’sı ise madencilere veriliyor.

Zcoin, Yedek Fonunu Sundu

Zcoin, Geliştirme Fonu için ayrılan tüm XZC’leri bakiye 100 bin doları aştığında doğrudan çekecek Zcoin Yedek Fonu’nu başlatıyor. Söz konusu olan bu limit enflasyonla mücadelede her yıl %4 oranında artırılacak. Yedek fonda bulunan paralar sadece belirli durumlarda veya topluluk onayı ile kullanılabilecek şekilde oluşturulmuştur. Yazılım hatası bulma ödülleri, geliştirme fonunda açıkları kapatmak ve topluluk tarafından onaylanan diğer girişimler için kullanılabilecek. Fonda yapılan tüm işlemler şeffaf olacak ve her harcama açıklanacak.

Leave a comment

tr_TRTurkish