Güneydoğu Asya kripto borsası Zipmex bugün yaptığı açıklamada, değişken piyasa koşulları nedeniyle bir sonraki duyuruya kadar para çekme işlemlerini durdurduğunu açıkladı.

Şirket, Twitter’dan yaptığı açıklamada, “Değişken piyasa koşulları da dahil olmak üzere kontrolümüz dışındaki koşulların bir araya gelmesi ve bunun sonucunda iş ortaklarımızın finansal zorluklar çekmesi sebebiyle, platformumuzun bütünlüğünü korumak için para çekme işlemlerini bir sonraki duyuruya kadar duraklatacağız.” dedi.

Zipmex’in bu hareketi, kripto pazarlarındaki yaygın kargaşa ve aşağı yönlü baskının ardından geldi. Diğer kripto borsa şirketleri de, son haftalarda benzer şekilde para çekme işlemlerini askıya aldı. Haziran ayının sonunda, kripto borsası CoinFLEX, uç noktadaki piyasa koşulları ve karşı tarafla ilgili devam eden belirsizlikler nedeniyle tüm para çekme işlemlerini duraklattığını açıkladı.

Kısa bir süre sonra Singapur merkezli kredi platformu Vauld’un da aynı kararı verdiği gözlemlendi. Firma, piyasa koşullarının yanı sıra iş ortaklarının finansal sıkıntıları nedeniyle de zorlandığını söyledi. Babel Finance‘in de müşteri fonlarını dondurduktan sonra olağandışı likidite baskıları nedeniyle yeniden yapılandırma için avukat tutmak zorunda kaldığı bildirildi.

Zipmex bu tür zor kararlara yabancı değil. Haziran ayında The Block, kipto borsası şirketinin Coinbase ile potansiyel olarak satın alınma hakkında konuştuğunu bildirdi. Ancak konuya aşina olan kişilere göre parite bunun yerine Coinbase’e stratejik bir yatırım yapmaya karar verdi.

Görüşmelere yakın bir kişi, o sırada Zipmex’in 400 milyon dolarlık bir değerlemeyle yaklaşık 40 milyon dolar toplamaya çalıştığı için yatırımcılarla konuştuğunu söyledi.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish