Zoom, Geri Adım Attı: İzinsiz Veri Almayacak

Dünyaca ünlü video görüşme platformu olan Zoom, yapay zeka bilgilerininin toplanmasının büyük tepki çekmesinin sonrasında hizmet koşullarını güncelledi.

Görüntülü görüşme platformu Zoom, yapay zeka verilerinin alınmasının büyük tepki çekmesi sonrası hizmet koşullarında değişiklik yaptı. Platformun yaptığı açıklamada kullanıcı verilerini izin almadan yapay zeka algoritmalarını eğitmek için kullanmayacağını dile getirdi.

Zoom, geçtiğimiz günlerde yayınladığı bir paylaşımda müşterilerinin onayı olmaksızın yapay zeka geliştirmelerinde görüntü, sohbet, ses gibi içeriklerini kullanmayacağına ilişkin hizmet şartlarını güncelledi.

Zoom, kullanıcıları için veri toplama şartlarını değişiklik yaptı

Geçen hafta bazı uygulama kullanıcıları, şirketin yapay zeka geliştirmelerinde kullanıcı verilerini aldığına ilişkin şartlar ile karşılaştıktan sonra, platformu kullanmayı bırakma tehdidinde bulundu.

Bunun üzerine kullanıcılarını kaybetmek istemeyen uygulama, geri adım attı. Şirket, yapay zeka ile ilgili durumların mart ayında belirlendiğini açıklayarak, bundan sonra herhangi bir kullanıcısının açık rızası olmaksızın yapay zeka geliştirmelerinde veri toplamayacağını dile getirdi.
İlginizi çekebilir: Sahte Aşkın Bedelini Kripto ile Ödedi

Şirketin yeni şartlarının belli olduğu bir metinde ise şu açıklamalara yer verildi:

Böylelikle Zoom, izniniz olmadan yapay zeka modellerimizi eğitmek için ses, video veya sohbet müşteri İçeriğini kullanmayacaktır.

Üstelik, Zoom‘un yeni şartlarını açıklamadan önce, yapay zeka geliştirmelerine ilişkin şartlar ile ilgili kaygılarını dile getirdi. Kimileri ise bu şartlar altında Zoom’u boykot etme talebinde bulundu.

Bizleri WebsitemizdenInstagramFacebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://t.me/kriptoblogu telegram kanalımıza abone olmayı unutmayın

tr_TRTurkish