Kasım ayında adını Meta olarak değiştiren Facebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg, kısa vadede metaverse yatırımlarından beklentisi olmadığını söyledi. Şirketinin metaverse projelerine “sağlam” şekilde yatırım yapacaklarını belirten Zuckerberg, “3-5 sene para kaybedebiliriz” dedi.

Meta kurucusu Mark Zuckerberg, metaverse ve dijital ekonomiye olan inancını bir kez daha ifade etti. Meta’nın yıllık hissedarlar toplantısında yatırımların geri dönüşüyle ilgili kendisine sorulan bir soruyu cevaplayan Zuckerberg, kısa vadede para kaybedebileceklerini söyledi.

“3-5 Sene Önemli Derecede Para Kaybedebiliriz”

Şirketinin metaverse projelerine ciddi ve “sağlam” bir şekilde yatırım yapmayı plânladıklarını söyleyen genç CEO, şu ifadeleri kullandı;

“Şirketin metaverse projelerini sağlam yatırımlar yapacağız. Bu da önümüzdeki 3 ilâ 5 sene için ciddi bir para kaybı anlamına geliyor. Metaverse, en sonunda yaratıcıların ortaya çıkardığı ekonomiden para kazanacaktır. İnsanlar sanal eşyalar, sanal hizmetler sattıkça bu en sonunda olacak.”

Meta şirketinin son dönemde yaptığı sanal ve artırılmış gerçek cihazlarına da değinen Zuckerberg şunları da ekledi;

“Donanım cihazları herkesin alabileceği uygun fiyatlara satmak ve dijital ekonomiyi sağlıklı şekilde büyütmek istiyoruz.”

Zuckerberg kısa süre önce yaptığı bir açıklamada da, metaverse konusunda kısa vadeli değil, uzun dönemli düşündüklerini ve 2030’lu yıllara hazırlandıklarını söylemiş ve “Bazı projeleri inşa etmek beklenenden uzun sürecek” demişti.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish