Dün sabah Badgerdao (Badger) Verim Kasası Protokolü, 10 Milyon Dolarlık Saldırıya Uğradı.

Merkezsiz finans (DeFi) alanında teminat olarak Bitcoin (BTC) kullanımını hızlandırmak için ürünler ve altyapı oluşturmayı amaçlayan yeni bir kripto para şirketidir.

2 Aralık Çarşamba sabahı Badger DAO; verim kasası protokolünden 10 milyon dolarlık çeşitli kripto para birimlerinin çalınmasıyla saldırıya uğradı.

İlk olarak Çarşamba sabahı 05:00’de kullanıcılara protokolün Discord’unda olası sorunlar bildirdi. Bu durumdan etkilenen birçok kullanıcı, verim çiftçiliği ödüllerini talep ederken; öte yandan Badger kasaları ile etkileşime girmeye çalışıyor. Ayrıca cüzdan sağlayıcılarının ek izinler için sahte taleplerde bulunulduğu fark ettiler.

Badger’ın her zamanki katılımcısı Tritium Discord’da; “Bir grup kullanıcının kasa fonlarında çalışmasına izin veren; istismar adresi için ayarlanmış veya onayları varmış gibi görünüyor ve bu istismar edildi” şeklinde açıklama yaptı.

Badger Ekibi; “Bir kez fark ettiğimizde, hiçbir şey hareket etmesin diye tüm kasaları dondurduk ve onayların nereden geldiğini; kaç kişinin bunlara sahip olduğunu ve sonraki adımların ne olduğunu anlamaya çalışıyoruz” şeklinde açıklamalara devam etti. Ayrıca ekip Twitter’daki istismarı şu şekilde doğruladı;

“Gözlemciler, hacker’ın etkilenen cüzdanlardan 185 WBTC; 136.000 cvxCRV, 64.000 veCVX ve çeşitli formlarda Bitcoin aldığını söylüyor. Fonların büyük kısmı Çarşamba sabahı boşaltılırken, kötü niyetli izin talepleri saldırıdan haftalar önce yapılmış olabilir.

Sözleşmeler duraklatılsa da, topluluk üyeleri mevduat sahiplerinin; kötü niyetli sözleşme izinlerini iptal etmek için Debank ve Unrekt gibi araçları kullanmasını tavsiye ediyor.”

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish