Bildiğimiz üzere Twitter platformuna ödeme sistemi geliyor. Elon Musk gizemli paylaşımıyla ne yapmayı amaçladı?

Herkes heyecanlı bir şekilde Elon Musk’ın kripto paraları platform üzerine entegre edeceği günü bekliyordu ve Musk sunumunu duyurdu. Twitter’ı satın aldıktan sonra önceki açıklamaları sebebiyle DOGE Coin fiyatının hızla arttığını gördük. Musk, Twitter’daki sunumuna dair bazı ekran görüntüleri paylaştı.

Twitter 2.0 ve Kripto Paralar

Dogecoin sevdası olarak bilinen ve kendini ”DogeFather” olarak tanıtan Elon Musk oldukça önemli bir paylaşımı duyurdu. Musk Twitter’ın geleceği olan Twitter 2.0 sunumundan kareler paylaştığında kripto yatırımcıları özellikle son sayfaya odaklandılar. Ödemeler, evet Twitter’ın daha önce ödeme sistemleri lisansı için bir başvuruda bulunduğu bilinmektedir. Musk’ın paylaşımı da bunu kanıtlar nitelikte oldu.

Elon Musk paylaşım yaparak Twitter içi ödemelerin yakında geleceğini resmen ilan etmişti. Ancak ödemelerle alakalı bir ipucu vermemiş olması dikkat çekti. ilerleyen günlerde açıklayacağı sürprizin toplulukta daha fazla heyecan uyandırması için böyle bir adım atmış olabilir.

Elon Musk’ın Twitter’ı satın almaya karar verdiği dönemde ekip Twitter için kripto cüzdanı geliştirmeye başladı. İçeriden kaynaklara dayandırılan haber tüm bu olasılıkları destekliyor. Musk yakın zamanda kripto paraları da kapsayan Twitter ödeme sisteminin detaylarını paylaşacaktır.

Twitter 2.0

Sunum içerisinde kripto para yatırımcıları için dikkati çekmeyen farklı detayları var. Bunlardan 1.si Twitter özel mesajlarının şifrelenmesiyle ilgili, bu konuda Signal ile çalışılacak. Bu gelişme ise şirketin hisse oranlarının çift haneli olarak artmasına sebep oldu. Diğer detaylar ise şu şekilde;

  • Harf kısıtlaması olmadan daha uzun paylaşımlar yapılabilecek.
  • Twitter Blue, Mavi Tik yeniden yer alacak.
  • Reklamlar daha eğlenceli ve ilgili hale getirilecek.

Sunumda ayrıca aktif Twitter kullanıcı sayısının önemli ölçüde yükseldiğini ve nefret söyleminin azaldığına da dikkat çekiliyor. Yeni kullanıcı kayıtları ise tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü. Ayrıca kullanıcıların platformda aktif olduğu sürenin de ATH (“Tüm Zamanların En Yükseği”) seviyesine ulaştığı belirtiliyor.

tr_TRTurkish