Elon Musk ve Vitalik Buterin desteğiyle tekrar aktif hale geldi. DOGE Vakfı’ndan, yatırımcılara Dogecoin 2.0 uyarısı geldi. Vakıf ise projenin DOGE ile hiçbir ilgisinin olmadığını belirtti.

2021 yılına damga vuran koin’ler arasında olan DOGE, farklı bir yapıya dönüştürülürken en önemli faktörlerden biri Dogecoin Vakfı olması. 2014’ten beri hiçbir çalışması olmasa da yönetim kurulunda; Elon Musk’ın aile ofisi başkanı ve Ethereum kurucularından Vitalik Buterin yer alıyor. Bu sayede vakfın daha aktif bir politika izlemesini sağlayacak.

Ancak Vakıf, Dogecoin 2.0 projesiyle ilgilerinin olmadığını belirtti. Bu projenin, vakfa ya da DOGE’un kendisine bağlı olabileceği ihtimallerine endişe duyulduğu belirtiliyor. Öte yandan vakfın hukuk ekibi, Dogecoin 2.0 geliştiricilerine ismin değişikliği yönünde talepte bulunacaklarını açıkladı.

Açıklamada ise şu ifadeler kullanıldı; Vakıf, kripto evrenine yeni katılanları memnuniyetle karşılamaktadır ancak bu projenin DOGE ile hiçbir bağlantısı yoktur. Umarız makul talebimiz karşılık bulur ve DOGE projesinin haklarını ihlal etmeyen ve itibarını zedelemeyen bir isim seçilir. Bu kişilerin gelecek adına getirecekleri yenilikleri de sabırsızlıkla bekliyoruz.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish