Elon Musk, sabah erken saatlerde Bitcoin (BTC) 69 bin dolar, Ethereum (ETH) ise 4 bin 200 dolar olarak gözüken bir görseli tweeti paylaştı. 

Bitcoin fiyatı, görseldeki 69 bin dolar seviyesinden hala %4,7 uzakta olsa da, bu Tesla CEO’su Elon Musk’ın tweet atmasını engellemedi.

Bitcoin henüz 69 bin dolar seviyelerini henüz görmedi ama boğalar güç kaybetmeden önce 67 bin dolar üzerinde zirve yaptı.

Elon Musk’ın paylaştığı görseldeki sayılara baktığımızda; Musk için özel bir öneme sahip duruyor. 20 Nisan (4/20) tarihi, Tesla’nın topluluğu tarafından Elon Musk Günü olarak ilan edilmişti. Öte yandan geçtiğimiz Ekim ayında Tesla Model S’nin fiyatı 69.420 dolar olarak güncellendi.

TRON kurucusu Justin Sun ise Elon Musk’ın paylaştığı tweetin altına yakın zamanda listelenecek Valkyrie Bitcoin ETF görselini atarak; “BTC vadeli işlemleri ETF Cuma günü başlıyor! Ticaretin tadını çıkarabilirsin!” şeklinde yanıtladı.

Ek olarak, Elon Musk’ın hayranları her tweetinde olduğu gibi shiba ve doge yanıtları ile bir sinyal istediklerini belirttiler. 

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish