Metaverse dünyası son dönemde artan popülerliği ile beraber hızla büyümeye devam ediyor. İş Bankası da Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek Metaverse reklamı verdi.

Türkiye İş Bankası, global çevrimiçi oyun platformu Roblox ile anlaştı. Böylece Türkiye’de Metaverse reklamı veren ilk banka oldu. 

Roblox global çevrimiçi oyun platformu ve oyun oluşturma sistemidir. Türkiye İş Bankası Roblox oyununa ülkemizden reklam verdi. Roblox oyuncuları deneyimleri sırasında oyunun geçtiği Metaverse’teki bilboardlarda İş Bankası reklamı görecekler. Reklamda İş Bankası’nın Maximum Gaming Kartı yer alacak. Bankanın e-sporculara özel ön ödemeli kart ürünü Maximum Gaming Kart, Kasım 2019’da hizmete sunulmuştu.

İş Bankası’nın açıklamalarında şu ifadeler yer alıyor;

“Roblox, milyonlarca oyuncunun bir araya gelerek oynadığı, yeni oyun kurgulanarak ve deneyim kazandığı global bir Metaverse örneğidir. Dünya çapında 200 milyonu aşan bir oyuncu kitlesi var. Z kuşağının en beğendiği platformların içinde olan Roblox’un, ülkemizde 5 milyonu aşkın kullanıcısı var İş Bankası’nın Roblox oyunu üzerinden gerçekleştirdiği reklam çalışmasıyla daha fazla genç kitle bankanın ürün ve hizmetleriyle tanışma imkanı bulacak.”

Bize Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish