Microsoft CEO’su, Microsoft’un yapay zeka planlarını açıkladı. Bu planlar arasında, yapay zekâ ve  firmanın en çok kullanılan ürünlerine entegre edilmesi de yer alıyor.

Microsoft yapay zeka (AI) konusunda yenilikler yapmaya hazır görünüyor. Şirket, OpenAI ile ortaklığı ve web tarayıcısına entegre AI Copilot gibi çalışmalarıyla, 2023 yılı içerisinde dikkat çeken hamlelerde bulundu.

Microsoft ‘un CEO’su, 19 Ekim’de LinkedIn üzerinden paylaştığı bildiride yapay zekanın, Microsoft da dahil olmak üzere her yazılım kategorisini ve işi yeniden şekillendireceğini açıkladı.
Bu yazımız ilginizi çekebilir: Dijital Dönüşümün Öncüsü: NFT’ler

“Her müşteri çözümü alanı ve teknoloji yığınımızın, tüm katmanı yapay zeka çağı için yeniden tasarlanacak. Zaten yapmaya başladığımız şey de tam olarak bu.”

Şirketin AI Copilot konusuna da değinen Nadella, Microsoft’un Copilot’u en çok kullanılan ürün ve deneyimlerine yerleştirdiğini ve bağımsız bir uygulama oluşturduğunu belirtti.

Ayrıca Nadella, konuyla ilgili olarak, ” Bugün uygulamalara erişmek için bir işletim sistemi başlattığınız veya web sitelerini ziyaret etmek için bir tarayıcı kullandığınız gibi, inancımız tüm bu faaliyetleri ve daha fazlasını yapmak için bir Kopilot çağıracağınızdır. Örneğin; alışveriş yapmak, kod yazmak, analiz etmek, öğrenmek, yaratmak” dedi.


Kripto dünyasını yakından takip etmek ve en güncel haberleri öğrenmek için bizi tüm sosyal medya Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve https://t.me/kriptoblogu kanalımızdan takip edebilirsiniz.
tr_TRTurkish