Hindistanlıların, zenginlik ve refah tanrısına dua etme Divali ışık festivaline Shiba Inu (SHIB) damga vurdu. Her sene altın ve hisse senedi yatırımı yapılan ulusal festivalde, kısa sürede fazla kâr oranı elde etme umuduyla yatırımcıların Shiba Inu’ya akın ettikleri belirtildi.

Hintlilerin Shiba Inu motivasyonundaki en büyük neden; fSHIB’ın genelde hızlı yükselişler yaşaması ve kısa sürede kat be kat değerlenme ihtimalidir. Eylül ayından ekim ayının sonuna kadar çok hızla yukarı çıkan SHIB, 40 milyar dolar piyasa değerinin de üzerine çıktı. Böylece rakibi Dogecoin’i de geride bıraktı.

Türkiye de dahil olmak üzere birçok ülkede ciddi yatırımcı kitlesine kavuşan “meme coin” Coinbase, BtcTrk, Paribu ve Binance gibi büyük borsalarda da listelenmeye başladı.

Uluslararası Para Fonu’nun (IMF) tahminlerine göre, 2020/2021 yılında Hindistan’da kişi başına yıllık gelir, ortalama 1160 dolar. Bu nedenle Hintliler, birkaç kat artma ihtimali olduğunu düşündükleri SHIB’e yöneliyorlar.

Ülkede emlak sektöründe çalışan ve SHIB yatırımcısı olduğunu söyleyen Dharmesh Barot; “Burada tek motivasyon var. O da kısa sürede güzel bir kâr yakalamak” şeklinde açıklama yaptı.

2020 yılının Ağustos ayında Ryoshi adındaki anonim karakter tarafından yaratılan SHIB; bir süre önce, kullanıcıların token’larını “stake etmeleri”ne olanak tanıyan ShibaSwap’ı duyurdu. Defi Llama’ya göre, burada bulunan kilitli varlıkların şu anki değeri de son 1 aydaki ciddi artışla 500 milyon doların üzerine çıktı.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish