Shiba Inu’nun merkezsiz borsası ShibaSwap, dün itibariyle piyasaya açıldı. İlk 24 saatte kilitli toplam varlıklarda 1 milyar doları geride bıraktı.

ShibaSwap, kullanıcıların token’larını takas edebildiği, stake ederek ödül kazanabildiği ve likidite sağladığı bir platform. Bu proje, Shiba Inu ekosistemine dahil. Dogecoin’nin patlama yapmasının ardından piyasaya sürülen SIB; mayıs ayındaki ilk 20 kripto paradan biri olmuştu. Haziran ayında ise Coinbase, listeleme yönünde adım attı.

SHIB, piyasaya sürüldükten çok kısa bir süre sonra 1 milyar doları geçti. DeFi protokollerinin tamamında kilitli değeri ise 57 milyar doların üzerinde. İlk sırayı 11 milyar dolarla Aave almakta. Ardından 8.4 milyar dolar ile Curve takip ediyor. Uniswap 5.7 milyar dolar, SushiSwap ise 2.9 milyar dolarlık kilitli değere sahip.

Dün Yearn Finance geliştiricisi Banteg, bu projedeki kilitli tüm parayı çalmak için “rug pull” saldırısı olursa savunmasız olduğunu söyledi. Bunun üzerine Shiba Inu ekibi, söz konusu endişeleri gidermek için rug pull’u önleyecek şekilde “zaman kilidi” işlevi uygulayacaklarını bildirdi.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish