Uzakdoğu’nun önemli borsalarından Upbit ana şirketi Dunamu’nun blokzincir araştırma kolu; yasa dışı işlemleri engellemek için Singapur’daki regülasyon kurumlarına yeni bir çözüm stratejisi sundu.

Güney Kore başta olmak üzere Uzakdoğu bölgesinin en büyük borsalarından biri Upbit; regülasyonlar konusunda ciddi adımlar atmakta. Upbit’in ana şirketi olan Dunamu, blokzincir teknolojisi araştırma kolu Lamda 256; Güney Kore ve Singapur için regülasyon çözümleri sunmakta. Hatta Singapur’daki çözüm stratejisi hayata geçirildi.

Lamda 256, Singapur için hazırladığı VerfiyVASP (dijital varlık hizmet sağlayıcısı doğrulaması); regülasyonların sıklaştığı Güney Kore için de seyahat kuralı çözümleri geliştiriyor.

Bilindiği üzere, uluslararası kurum olan Mali Suçları Engelleme Ağı; (FinCEN) ve Mali Eylem Görev Gücü’nün (FATF) seyahat kuralları ise şöyle; sanal varlık hizmet sağlayıcılarının 3 bin doları aşan para transferleri; ve işlemleri için tüm finans kuruluşlarının müşteri bilgilerini birbirleriyle paylaşmalarını içeriyor. Fakat kripto para borsalarının büyük bölümü için bu kurallar dünya çapında uygulanmıyor.

Dunamu’nun geliştirdiği çözüm; Singapur’daki regülasyon kurumlarına yardımcı olmak için oluşturulmuştur.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish