WeWork’ün CEO’su iken yerinden edilen Adam Neumann, şimdi kripto para sektörüne giriş yapıyor.

WeWork‘ün CEO’luk görevinden atılmasından yaklaşık 3 yıl sonra yeniden ortaya çıkan Adam Neumann, bu sefer soluğu kripto para sektöründe aldı.

Kısa süre önce gerçekleştirilen bir konferansta ortaya çıkan Neumann, “iklim” odaklı teknoloji firması Flowcarbon‘u duyurdu. Proje, blockchain ağına karbon emisyon kredileri yerleştirmeyi ve bu sayede aslında iklim konusunda düzeltme elde etmeyi hedefliyor.

İsrail-Amerikalı işadamı ve yatırımcı, ortak çalışma alanı sağlayıcısı WeWork’ü kurması ile ünlendi. 2010 yılında kurulan girişim kısa sürede ciddi bir büyüme elde etse de tam halka arz olacağı sırada her şey darmadağın oldu.

WeWork’ün kötü iş modeli o tarihlerde ortaya çıktı ve şirket Ağustos 2019’da 47 milyar dolar değerindeyken bundan sadece 6 hafta sonra iflas konuşmaları yapılmaya başlandı. Neumann ise bunun devamında CEO’luk görevinden istifa etti.

Adam ve eşi Rebekah Neumann, Flowcarbon’un kurucu ortakları olarak yer almakta. CEO Dana Gibber ve COO Caroline Klatt da şirket kadrosunda yer alıyor. Flowcarbon, 32 milyon dolarlık bir fonlama elde etti ve fonlama yapanlar arasında a16z ile Marc Andreessen gibi büyük şirketler var.

Buna ek olarak Flowcarbon’un “karbon emisyonu destekli” tokeni olan Goddess Nature Token (NGT) de 38 milyon dolarlık fonlama elde edilmesini sağladı.Bu proje bazı yatırımcılardan tepki alırken, bazılarından ise takdir aldı. Bitcoin ile ilgili çevresel endişeler artarken gelen bu kripto para ise durumu değiştirebilir.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish