Cosmoverse Konferansı’nda Duyuruldu: Bitcoin, Cosmos Ağına Mı Girecek?

İlk olarak varlıkların blok zincirleri arasında transfer geçişini sağlayan Nomic köprüsü sayesinde Bitcoin tabanlı token’lar, Cosmos ekosisteminde de çıkarılabilecek. Yapılan açıklamada ise Nomic’in geliştirici ekibi Turbofish CEO’su tarafından İstanbul’daki Cosmoverse Konferansı’nda gerçekleşti.

Birinci katman blok zinciri köprüsü Nomic, “nBTC Zincirlerarası Güncelleme” ile Bitcoin’i Cosmos ekosistemine taşıyacak. Cosmos ağının kendi token’ı görevi olacak nBTC token, Zincirlerarası İletişim Protokolü olan IBC vasıtasıyla da transfer yapılabilecek.
Bu yazımız ilginizi çekebilir: Terazi Burcu Kripto Para Yatırımcılarının Kişilik Analizi

Güncelleme sonrasında Nomic uygulaması ya da Cosmos uygulamaları kanalıyla Bitcoin ağında nBTC token yer alabilecek.

Nomic’teki güncellelerinin 27 Ekim’de gerçekleştirilmesi bekleniyor. Aktivasyonun ise 30 Ekim’de olması planlanıyor.

İstanbul’da Açıklaması Yapıldı

Konuyla ilgili yapılan açıklama ise İstanbul’da düzenlenen ve dün başlayan Cosmoverse Konferansı’nda Nomic’in kurucu ve geliştirici ekibi Turbofish CEO’su Matt Bell tarafından gerçekleştirildi. Bell yaptığı yorumda, “Nomic bundan sonra Bitcoin yatırımcısı olan kişilere de merkeziyetsiz finansın kabiliyet ve özelliklerini açmış olacak” açıklamasında bulundu.

Kripto dünyasını yakından takip etmek ve en güncel haberleri öğrenmek için bizi tüm sosyal medya Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve https://t.me/kriptoblogu kanalımızdan takip edebilirsiniz.

tr_TRTurkish