Jack Dorsey’nin kurucusu olduğu Block şirketi; 2022’nin ilk çeyreğinde Cash App uygulaması vasıtasıyla 1.73 milyar dolarlık Bitcoin işlemi yapıldığını açıkladı. Analistlerin beklentilerini karşılayamadığı görülen şirket, bu satışlardan 43 milyon dolar brüt kâr elde ettiğini bildirdi.

Bitcoin’e verdiği destekle bilinen ve merkeziyetsiz bir cüzdan projesi de bulunan Jack Dorsey’nin kurucusu olduğu Block şirketi, 2022 yılı ilk çeyrek rakamlarını açıkladı. Şirketin analistlerin beklentilerini karşılayamadığı görülmekte.

Block’un bu yılın ilk çeyreğinde elde ettiği toplam gelir 3.96 milyar dolardı. Fakat analistler 4.1 milyarlık gelir beklentisi içindeydi. Hisse başına elde edilen gelir 18 sent olurken, burada da beklentiler 20 sent yönündeydi.

Cash App’te Düşüş 

Block’un kişiden kişiye ödeme sağlayıcısı olan ve aynı zamanda müşterilerin Bitcoin alıp satmalarına imkân veren uygulaması Cash App’te de düşüş olduğu görüldü. 2021’in son çeyreğinde 1.96 milyar dolarlık Bitcoin işleminin yapıldığı Cash App’te; bu rakam 2022 ilk çeyreği itibariyle 1.73 milyar dolar oldu.

Block’tan yapılan açıklamaya göre; Bitcoin hizmeti vermeye başladıklarından bu yana Cash App’te Bitcoin alan kullanıcı hesabı sayısının son çeyrek itibariyle de 10 milyonu aştı.

Dün işleme açıldığında yüzde 4’lük yükseliş yaşayan Block hisseler; Nasdaq’taki yüzde 5’lik düşüşle birlikte daha sonra %10 geriye gitti. Hisseler şu anda 95.5 dolardan işlem görüyor. Şirketin kazanç raporu toplantısı ise TSİ gece 12’de yapılacak.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish