Dünyanın en büyük madencilik cihaz üreticisi Bitmain; Türkiye ve MENA bölgesindeki tek ve resmi distribütörü Phoenix Store ilk fiziksel mağazasını da İstanbul’da açarak Türkiye pazarına giriş yaptı.

Phoenix Store CEO’su Phil Harvey ve finans yatırımcıları mağazanın açılışına katıldı. The St. Regis İstanbul’da açılan mağaza; madencilik cihazları ve soğuk cüzdanlar gibi kripto madencilik ekipmanlarını Türk yatırımcılarla buluşturacak. Özellikle son yıllarda kripto para yatırımlarına gösterilen ilgi nedeniyle Türkiye’ye adım atan Phoenix Store; dünyanın lider markası Bitmain’in Türkiye’deki tek ve resmi distribütörü oldu.

Phoenix Store, madencilik cihazları için soğutma çözümleri ve madenciler için kripto para birimlerinin güvenli depolanmasını ve barındırma hizmetlerini sağlayan soğuk cüzdan donanımlarını Türk yatırımcılarla buluşturmayı amaçlıyor. Bitmain’in Türkiye ve MENA resmi distribütörü olan Phoenix Store; aynı zamanda dünyanın en önemli kripto para teknolojileri markalarından Ledger, Trezor ve Cool Wallet’ın da resmi distribütörü olarak hizmet vermektedir.

Phoenix Store CEO’su Phil Harvey: Türkiye Pazarında Büyümeyi Hedefliyoruz

Phoenix Store CEO’su Phil Harvey; Türkiye’deki ilk yatırımlarıyla ilgili olarak “Phoenix Store olarak dünyanın en büyük kripto para madenciliği makine üreticisi Bitmain ile Türkiye’ye adım atmaktan mutluluk duyuyoruz. Türkiye, dünyada kripto para piyasalarına en fazla ilgi gösteren ülkelerden birisi. Türk yatırımcıların kripto para piyasasına ilgisi, bizim bu adımı atmamızı sağlayan en önemli faktör. Bitmain’in resmi Türkiye & MENA distribütörü olarak, Türk finans yatırımcılarını sektörün en gelişmiş Antminer cihazları ve kripto varlıklarının güvenliğini sağlayan soğuk cüzdanlarla buluşturacağız. Türk yatırımcılar, özellikle teknoloji ve donanım şirketlerinde ve girişimcilik ekosistemi konusunda çok bilgili. Bu kapsamda Türk yatırımcıların da kripto para ve finansal teknolojilerdeki yatırımlara ağırlık vermeyi planlıyoruz. Türkiye, geleceği şekillendirecek kripto para birimlerinin geliştirilmesinde hem Avrupa hem de MENA için önemli bir örnek.” dedi.

Öte yandan ülkemizdeki planlara da değinen Harvey; “Türkiye’nin mevcut finansal teknoloji yatırımlarını ve potansiyel yatırımlarını düşününce attığımız bu adımı çok önemli olduğunu düşünüyorum. Amerika, Kanada, Rusya ve Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki operasyonlarını yönetiyoruz. Türkiye’nin bu ülkelerle birlikte temel bir finans tabanına sahip olduğunu biliyoruz. Hızlı ve istikrarlı bir şekilde büyürken; bu adımımızın da hedeflerimizi önemli ölçüde etkileyeceğine inanıyoruz. Bu mağaza devam eden iş ve yatırımlarımız için ilk adımımız. Biz bu adımları kalıcı hale getirmek ve önümüzdeki yıllarda Türkiye’de daha fazla yatırım yapmayı istiyoruz. Soğuk cüzdanlar ile kripto paraları güvende tutarken Türk yatırımcılara da en gelişmiş finansal donanımları sağlayacağız. Ayrıca yatırımlarının güvenli olması için profesyonel ekibimizle müşterilerimizin makinelerini barındırmak ve son teknoloji tesislerimizde verimli bir şekilde yönetmek için en iyi hizmeti sunacağız. İlk yılımızda bir yatırım getirisi ile en iyi getirileri sunmayı planlıyoruz.” dedi.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish