Her yıl olduğu gibi Pantone Renk Enstitüsü, bu yıl da 2022’nin rengini açıkladı. 2022 renginin adı ise “Very Peri”.

Pantone renk enstitüsü ilk kez bu yıl renk seçiminde mevcut renkleri kullanmak yerine yeni bir renk yaratmayı tercih etti. Veri Peri olarak adlandırılan 2022’nin rengi, NFT projesi ile süslendirilecek.

Pantone, modern renk eşleştirme sisteminin geliştiricisidir. Bu sayede Tezos blokzincirinde bir dizi NFT aracılığıyla rengi piyasaya sunacak. Pantone Renk Enstitüsü Başkan Yardımcısı Laurie Pressman; “Yılın Pantone Rengi eğitici renk programımızın tarihinde ilk kez; yeni bir renk yaratmak, gerçekleşen küresel inovasyonu ve dönüşümü yansıtıyor” şeklinde açıklama yaptı.

Very Peri ile ilgili yapılan açıklama ise şöyle, tüm mavi tonlarının en mutlusu ve sıcağı çünkü pandemi sonrası; yeni olasılıkları kucaklamamıza yardımcı olması ve hayatımızı yeniden şekillendirirken yeni bir vizyona kapı açar.

Very Peri, Pantone Renk Enstitüsü’nün ilk NFT’si olacak; ayrıca yapılan açıklamalara göre NFT projeleri devam edecek.

NFT (Non-Fungible Token) Nasıl Oluşturulur?

Son günlerde sıklıkla duyduğumuz Non-Fungible Token kısaca NFT gerçek dünyadaki somut nesneleri soyut hale getirme durumudur. NFT’leri dijital ortamda saklayabilir ve birçok platformda açık artırma ile satabilirsiniz. Birçok insan NFT oluştururken blokzinciri programlarını bilmek veya programların diline aşina olmak gerektiğini düşünüyor. Ancak böyle bir durum söz konusu değil. Yazının devamını okumak için tıklayınız…

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish