BtcTurk dün (23.01.2022) yaşadığı kesintilerin bu sabah itibariyle sona erdiğini duyurdu. Dün gece saatlerinden beri ulaşım sağlanamayan BtcTürk bu sabah borsanın işlemlerine devam edeceğini duyurmuştu.

Türkiye’nin önde gelen kripto para borsalarından BtcTurk’de dün akşam saatlerinde kesinti yaşandı. Kullanıcıların işlem yapmasını engelleyen kesinti sabah saatlerinde sona erdi. Borsa’nın twitter hesabı üzerinden yaptığı ilk açıklama şu şekildeydi;

Değerli kullanıcılarımız, Microsoft Azure kaynaklı teknik aksaklık nedeni ile web sitesi ve mobil uygulamalarda erişim sıkıntısı yaşanmaktadır. Teknik ekibimiz ve Azure Mühendisleri konunun en kısa sürede çözümlenmesi için çalışmalarını sürdürmektedir.

Ancak an itibariyle yine twitter üzerinden yapılan duyuruya göre erişim sıkıntıları sona erdi. Açıklamada şu ifadeler yer almakta;

Değerli kullanıcılarımız BtcTurk web sitesi ve mobil uygulamalarında yaşanan erişim kesintileri sona ermiştir. Hesap bilgileriniz ile giriş yaparak tüm Türk Lirası ve kripto bakiyelerini görebilirsiniz. Diğer tüm işler sırasıyla aktif hale getirilecektir. Duyurular sosyal medya hesabından yapılacak.

BtcTurk’ün yaptığı açıklamalarda başta sorunun servis sağlayıcılarından kaynaklandığı dile getirilmişti. Ancak daha sonra belirtildi ki asıl sorun Microsoft Azure’den kaynaklanmakta. Microsoft Azure’den yaptığı açıklama ile sorunun kendi sistemlerinden kaynaklandığını açıkladılar.

tr_TRTurkish